Nogometni klub Travnik danas je poražen od ekipe Metalleghea na stadionu “Pirota”. Ova dva prvoligaša snage su odmjerili u okviru 24. kola Prve lige FBiH, a Jajčani su potpuno zasluženo odnijeli puni plijen.

Na otvaranju obe ekipe bilježe po jedan dobar napad, a već u 4. minuti grešku Hasanbegovića koristi Tankuljić. Samo minut kasnije Travnik je imao veliku priliku preko Rastoke međutim ostalo je 0:1.

U 25. minuti popularni Kraljevi dolaze do 0:2, a pogodio je Pljevljak. Dvije minute kasnije slobodan udarac za Travnik na ivici šesnaesterca, a eurogol postiže Nijaz Fazlić. Upravo se sa rezultatom 1:2 otišlo na odmor.

Na samom otvaranju drugog dijela Travnik uspijeva izjednačiti preko Rastoke. Međutim samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 58. minutu Haračić pogađa za 2:3.

Do kraja utakmice Jajčani su povisili rezultat na 2:4, a drugi pogodak na utakmici postigao je Haračić.

Travnik je novim porazom ostao zakovan za dno tabele, te je devet bodova iza Iskre koja je u sigurnoj zoni.